חיפוש מאמרים

12019 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
יחסי ציבור באינטרנט

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: כרמית כרמלה מדאני נדל"ן רפורמה מינהל מקרקעי ישראל

נושא המאמר: הרפורמה במינהל מקרקעי ישראל - מה זה אומר לגבי שוק הנדל"ן?
מאת: עו"ד כרמית כרמלה מדאני   שמור מאמר למועדפים

הרפורמה במינהל מקרקעי ישראל
מילים רבות כבר נכתבו ונאמרו על הרפורמה החדשה במינהל מקרקעי ישראל וחרף זאת נראה, כי לא הכל נהיר וברור בנושא וכן, נראה כי זו תמשיך ללוות אותנו עוד זמן רב. במאמר שלפנינו אנסה לסקור את העמדות השונות שהתעוררו בקשר עם הרפורמה ואת השפעתה, על כל אחד ואחת מאיתנו.משמעות הרפורמה עבורנו, האזרחיםהחידוש הראשון והחשוב ביותר שמביאה הרפורמה הוא העברת נכסים, שהיו עד כה ברשות המדינה (המחכירה), והוחכרו לקונים (לחוכרים) לתקופה של כמה עשרות שנים, לבעלות הקונים לצמיתות. הנכסים הללו ירשמו בלשכת רישום המקרקעין (בטאבו) על שמם של הקונים - כבעלים ויחשבו כרכושם הפרטי לכל דבר ועניין (כבעלי זכות קניינית).לצד היתרון שבחידוש הנ"ל, המרת זכויות החכירה בזכויות בעלות, כאמור לעיל, קיים חשש, כי בעלי הון ו/או גורמים כאלה ואחרים, לרבות גורמים עוינים לישראל ישתלטו על אדמות מדינה, אדמות שעד כה היו בבעלות המדינה.המצדדים ברפורמה גורסים, כי זו תחסוך לאזרח, בעל זכות במקרקעין, רוכש פוטנציאלי או יזם, זמן רב, משום שהיא תחסוך שלבים ביורוקרטים רבים הקיימים כיום, בהליכים שונים (כגון: בהליכים של שינוי ייעוד הקרקע והגשת בקשה להרחבת הבית – הליכים, אשר דרשו בעבר אישור של מינהל מקרקעי ישראל לביצועם, אישור אשר הוצאתו על ידי המינהל, ארכה זמן רב).הרפורמה חותרת לשינוי המצב הנ"ל לחלוטין, כך שהמינהל לדוגמא, יחדל לעסוק בענייני הוצאת אישורי תכנון ובנייה, ואילו הללו יונפקו על ידי הרשות המקומית, שבאזורה נמצאים המקרקעין, נשוא האישור המבוקש, דבר אשר צפוי להקל משמעותית על כל אחד ואחת מאיתנו, בעת ביצוע פעילויות מעין אלה. מאידך, העברת הטיפול, בנושא הנפקת אישורי התכנון והבניה, לרשות המקומית, עשוי להגדיל את העומס בועדות התכנון והבנייה שברשות המקומית הרלוונטית, כאמור, ולהימשך זמן רב, וכן קיים חשש כי העברת סמכויות אל הוועדות המקומיות לתכנון ולבנייה, שהואשמו לא אחת בפוליטיזציה ובייצוג האינטרסים של ראשי הרשויות המקומיות, תקל על מאן דהו כזה או אחר העוסק בתחום הנדל"ן לקדם את תוכניותיהם.משמעות הרפורמה עבור שוק הנדל"ן בישראלגם שוק הנדל"ן עצמו, ברמת המאקרו, יושפע רבות מהרפורמה החדשה.

אחד מהדברים שהרפורמה מעודדת הוא: ניצול מקסימאלי של הקרקעות שיהפכו לרכוש פרטי. עד כה, המינהל לא השקיע את מירב מרצו, בנושא הכשרה, פיתוח וניצול אופטימאלי ומקסימאלי של קרקעות המדינה, מה שגרם לבזבוז משאבי קרקע רבים ול - 'אובדן' שטחים שלא נוצלו כראוי.

הרפורמה כיום, בעצם מעודדת את האזרחים, להכשיר ולנצל את מלוא זכויות הקרקע שבבעלותם, דבר אשר יביא לידי פיתוח והכשרה של קרקעות נוספות.

בנוסף, רשות המקרקעין החדשה, שתוקם במסגרת הרפורמה, תדאג להגדיל את הדרכים בהן יוקצו הקרקעות לתושבים. כל אלו ביחד צפויים להביא למצב של עלייה בהיצע הקרקעות, ירידה במחירי הקרקע והדירות עצמן – מה שעל-פי מתכנני המהלך, גם יתרום לצמיחה במשק.עם זאת, לא מן הנמנע שמצב זה יביא למכירת קרקעות לכל המרבה במחיר, מה שעלול לגרום למצב של ריכוזיות ותפיסת רוב הקרקעות על ידי מספר מועט של בעלי הון, חברות נדל"ן וכדומה, ולפגיעה ביתר שכבות האוכלוסייה. אותם רוכשי קרקעות ינסו קרוב לוודאי גם למקסם את רווחיהם, כך שספק אם אותן קרקעות ינוצלו לצרכי הציבור (למשל: מגורים לזוגות צעירים, בנייה ייעודית להשכרה, שטחים ציבוריים ועוד). החשש של מבקרי הרפורמה הוא, שהרוכשים ינצלו את הקרקע עבור בניית מגדלי יוקרה, לדוגמא, וכך הקרקעות יהפכו בלתי מושגות, עבור רוב מכריע באוכלוסיה.מתכנני הרפורמה מדגישים, כי הקרקעות לא יימסרו לכל דורש כך סתם, וכי שטח הקרקעות הנכללות ברפורמה מהווה 1% בלבד מסך כל השטחים שנמצאים בבעלות המדינה או בבעלות הקרן הקיימת לישראל. שטחים פתוחים, חקלאיים או כאלה המוגדרים כחלק מהסביבה, לא נכללים ברפורמה.השטחים שכן יימסרו לתושבים מחולקים, לפי הסכום שיידרש האזרח לשלם, כדי להעביר את הקרקע לבעלותו. אנשים המתגוררים באזורי עדיפות לאומית, בעלי מגרשים שאינם גדולים יותר מרבע דונם, בעלי קרקע בבנייה רוויה או קרקע שהוקצתה לבנייה נמוכה, לא יצטרכו לשלם דבר. במגרשים, מעל רבע דונם או כאלה שלא מוקצים למגורים, כמו למשל שטחי מסחר, התשלום יתבצע, לפי מדרגות מסוימות, עליהן החליטה הממשלה מבעוד מועד.


הרפורמה במינהל מקרקעי ישראל כוללת בתוכה עוד אלמנטים ורעיונות רבים שהעיסוק בהם לכשעצמו עשוי להתארך זמן רב. נתקלתם בבעיה בנושא? צריכים ייעוץ בנושא נדל"ן? אתם מוזמנים לפנות לעו"ד כרמית כרמלה מדאני ולקבוע שיחת ייעוץ.

www.ccm-lawoffice.com/page.asp?id=40


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י עו"ד כרמית כרמלה מדאני שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!