חיפוש מאמרים

11808 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
עשרה מרכיבים של אתר אינטרנט מצליח כאשר יוצרים אתר אינטרנט קיימים 10 מרכיבים עיקריים אותם צריכים לקחת בחשבון ואשר יתרמו להשפעה וההצלחה של האתר

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: ארמי ביכורים חסדים מעשי צדקה

נושא המאמר: ארמי אובד אבי - ביכורים
מאת: דוד דרומר   שמור מאמר למועדפיםפרשת "כי תבוא"

מתוך עלון "חוויית השבוע" של "החוויה היהודית"

פרשתנו פותחת במצוות הבאת הביכורים לכהן בבית המקדש בירושלים. לאחר נתינת הטנא לכהן, אומר המביא: "ארמי אובד אבי וירד מצרימה ויגר שם במתי מעט...ויוציאנו ה' ממצרים ביד חזקה...ויביאנו אל המקום הזה ויתן לנו את הארץ הזאת, ארץ זבת חלב ודבש" (דברים כ"ו/ה'-ט').
התורה מציינת בפסוקים הנ"ל את החסדים שעשה ה' לבני ישראל עוד מימי יעקב אבינו, ועל כך אנו מודים לו בדיבור וגם במעשה, ע"י הבאת ביכורים.
נשאלת השאלה: מדוע מוזכרים רק שני חסדים של ההצלה: ההצלה מלבן הארמי וההצלה ממצרים והבאת העם לארץ, הרי היו חסדים נוספים שעשה ה' עם בני ישראל? מדוע לא מוזכרים מעשי חסד נוספים שעשה ה' לישראל, כמו הצלת יעקב מידי עשיו בדרכו חזרה מארם, קריעת ים סוף, מלחמת עמלק, ירידת ה"מן", באר מרים ששרתה את העם 40 שנה במדבר ועוד ועוד...?
ההסבר הוא, שמצוות הבאת הביכורים חלה אך ורק בארץ ישראל, לאחר שהות ממושכת בארץ. מצוה זו אינה רק הודאה לה' על נתינת הארץ לעם ישראל, אלא בעיקר על ההתיישבות הממושכת, לאורך זמן, כדי שנוכל לנטוע עצי פרי, לאכול ולשבוע מטוב הארץ.
להדגשת גודל החסד שעשה ה' לישראל, מזכירה התורה שני מוקדים בהם שהה ישראל זמן ממושך:
בארם - שהה יעקב (ישראל) בבית לבן 20 שנה ושם היה שרוי בסכנת כליון אך ה' גמל איתו חסד והצילו. במצרים - שהו בני ישראל 210 שנים והיו שרויים בסכנת כליון, אך ה' גמל איתם חסד, גאל אותם ממצרים והביא אותם אל הארץ המובטחת, בה יוכלו לשבת לאורך זמן ונהל חיי שיגרה "איש תחת גפנו ותחת תאנתו". חסד זה מאת ה' יתברך הוא חסד גדול לאין שיעור, ועל כך אנו מודים לה' בהבאת הביכורים המסמלים את הזמן הממושך בארץ.
בימינו, כאשר איננו מקיימים מצוות הבאת ביכורים, עקב חורבן בית המקדש, עלינו להיות מודעים לחסדים הממושכים המלווים אותנו בכל שנות חיינו. עלינו לנהוג בהכרת תודה לה' על שזיכה אותנו לשוב לציון לאחר אלפיים שנות גלות וסבל בנכר ונתן לנו את היכולת לקיים חיים תקינים בארץ המובטחת, לאורך זמן ממושך. עלינו ללמוד ממעשי החסד של ה' ונהוג כמותו בחיי יומיום - ע"י עשיית מעשי צדקה וחסד ועזרה לזולת כפי שעשה ה' עם יעקב אבינו וכל הדורות אחריו.


דוד דרומר
www.torah.in/he


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י דוד דרומר שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!