חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
האם אתה מפריע לעצמך להצליח ? כיצד תהפך לכלי קיבול טוב יותר להצלחה ?

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: ניתוח טכני מסחר במט"ח נרות יפניים קורס מסחר במט"ח

נושא המאמר: ניתוח טכני – עקרונות בסיסיים
מאת: קבוצת יוזמה-www.yfx.co.il   שמור מאמר למועדפים

מבוא לניתוח טכני
על מנת לקבוע את כיוון ההשקעה (מסחר במט"ח -Forex, מניות או כל כלי אחר) צריך לבחון שני היבטים מרכזיים, הראשון הוא ההיבט הפנדומנטלי והשני הוא ההיבט הטכני . הניתוח הפנדומטאלי הינו ניתוח בעיקר כלכלי שמטרתו לבחון את הערך הריאלי של הנכס על ידי מדדים של שווי שוק וכו.. לעומתו הניתוח הטכני הינו שונה בתכלית. כאשר המטרה של הניתוח הפנדומטאלי הינה לקבוע ערך שוק ולקבוע האם הנכס נסחר מתחת למחיר הריאלי שלו, בניתוח הטכני מה שחשוב זה המחיר. הניתוח הטכני מתבסס על הבנת תנועת המחיר וזה על ידי לימוד של טכניקות שונות.
למרות כל ההילה והמסתורין סביב ניתוח הטכני , אחרי הכל מה שהניתוח הטכני בוחן הוא, ההתנהגות של הביקוש וההיצע, כשהמטרה של המנתח הטכני הינה לקבוע את כיוון המגמה בעתיד.
המטרה של המנתח הטכני הינה לחוש את השוק ולהבין "כיצד הוא מרגיש היום" ומה אפשר לצפות ממנו. היכולת הזאת להתחבר לשוק ולשאוב ממנו את כל המידע שאתם צריכים, אינה קסם אלה התמדה ותרגול של שיטות טכניות לניתוח השוק, אז כפי שהרצל אמר "אין זו אגדה" .

מה הוא הניתוח הטכני ?
הניתוח הטכני משתמש במדידה סטטיסטית של התנהגות המחיר והיקף המסחר בעבר במטרה לחזות את תנועת המחיר בעתיד. כמו שישנם סגנונות מסחר והשקעה בצד הפנדומטאלי ,ישנם גם כן מספר גישות מסחר על פי הגישה הטכנית, ישנם סוחרים המשתמשים בתבניות , ישנם כאלו שיבחרו לסחור עם אינדיקטוריים ואוסילטורים , בדרך כלל הסוחרים משלבים את שתי הטכניקות.
הניתוח הטכני מסתמך על 3 אקסיומות מרכזיות:
1. המחיר מגלם את הכל.
2. המחיר נע במגמות .
3. ההיסטוריה חוזרת על עצמה (ספר קהלת : "כל מה שהיה הוא זה שיהיה" ) .
הבא נרחיב את העקרונות על מנת לקבל תמונה בהירה יותר על מהותם .
1 המחיר מגלם את הכל

הביקורת כלפי הניתוח הטכני בא בעיקר מכיוון שבניתוח הטכני הדגש המרכזי הינו בתנועת המחיר תוך התעלמות מפקטורים פנדומטאליים . הגישה הטכנית יוצאת מנקודת הנחה שבכל נקודת זמן , המחיר מגלם את כל הפקטורים הקיימים אשר משפיעים או יכולים להשפיע כולל את ההשפעות הפנדומטאליות. מכיוון שישנם פרמטרים רבים המשפיעים על המחיר בינהם הפסיכולוגיה של השוק, השפעות כלכליות ופוליטיות . במקום לנסות ולעקוב אחרי כל המשתנים הרבים המנתח הטכני עקוב אחרי תנועת המחיר . למעשה הניתוח הטכני לוקח ומכליל את כל המשתנים ומסתכל על המחיר כאל תוצר של היחס בין הביקוש להיצע בשוק .


המחיר נע במגמות

על פי הגישה הטכנית תנועת המחיר נע במגמות , ישנם שלוש מגמות מרכזיות (ראשית , משנית , מינורית) שבהם ניגע במאמרים הבאים. הכוונה במגמה היא כיוון המחיר, כלומר האם המחיר כרגע עולה או יורד או ללא כיוון מוגדר, הבנה ושימוש במגמות חיונית מאד לסוחרים ומשקיעים כאחד ומהווה הבסיס לניתוח הטכני.

ההיסטוריה חוזרת על עצמה

כפי שכבר אמרתי וגם מצוין בספר קהלת , ההיסטוריה ממחזרת את עצמה וכל מה שהיה בעבר יחזור בעתיד בגרסה טיפה שונה. מכיוון שבתור מנתחים טכניים אנחנו עוסקים בסטטיסטיקה , אנו נחזה את העתיד לקרות ע"י התנהגות העבר של אותו מניה/מטבע.

לסיכום, במאמר הזה הכרנו את הפילוסופיה של הניתוח הטכני ,בעולם יש היום ספרות רבה על ניתוח טכני , למעשה בשלב הזה אתם אמורים לקבל מושג לגבי הייחודיות של השיטה . במאמרים הבאים נכנס לעומק הקורה של הניתוח הטכני ונבין לעומק את הכלים שאותם נוכל לרכוש על ידי לימוד השיטה הטכנית .
היום החומר בנושא ניתוח טכני זמין בפורומים (פורום מט"ח) רבים העוסקים במסחר במט"ח שם אפשר למצוא דיונים, אסטרטגיות ותמיכה רבה במיוחד לסוחר המתחיל.

המאמר נכתב ע"י בני פלקסין , ממקימי מרכז מידע למסחר במט"ח של קבוצת יוזמה.
קבוצת יוזמה-www.yfx.co.il

www.yfx.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י קבוצת יוזמה-www.yfx.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]