חיפוש מאמרים

12050 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
צילום ציפורים

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: פרשת המבול זאב כבש תיקון עולם

נושא המאמר: פרשת נח התשע
מאת: דוד דרומר   שמור מאמר למועדפים


פרשת "נח"

מתוך עלון "חוויית השבוע" של "החוויה היהודית"


"צֵא מן התיבה, אתה ואשתך ובניך ונשי בניך איתך. כל החיה אשר איתך, מכל בשר, בעוף ובבהמה ובכל הרמש הרומש על הארץ, הַיְצֵא איתך..." (בראשית ח'/טז' -יז').

פסוק זה מעורר תמיהה: מדוע היה צריך נח לחכות עד שיצוונו ה' לצאת מן התיבה, ולא יצא מעצמו? נניח שנח עצמו היה זקוק לציווי, מדוע היה צורך בציווי מיוחד לבעלי החיים?
דברי רש"י על פסוק זה מוסיפי על התמיהה: "אמור להם שיצאו...אם אינם רוצים לצאת, הוציאם אתה". בעל חיים מבעו מרגיש צורך להתסובב חופשי בחוץ ואינו מרגיש נח בהיותו כלוא בבית, בוודאי בתיבה יחד עם כל בעלי החיים החיים דרך טבע ביבשה. האם הגיוני שלא ירצו לצאת לחופשי? האם יעלה על הדעת שיש צורך להוציאם בכח מהתיבה בה היו צפופים ולא היה להם "מרחב תזוזה"?
ההסבר לכך הוא שבכל אותם ימים שנח שהה בתיבה, נוצרה אווירה ייחודית הדומה לתיאור הנביא ישעיה: "וגר זאב עם כבש ונמר עם גדי ירבץ ועגל וכפיר ומריא יחדיו..." (ישעיה י"א/ו'). בעלי החיים בתיבתו של נח חיו בהרמוניה מושלמת, לא טרפו זה את זה ולא הרעו זה לזה, וכל זה בניגוד לטבעם. נח חש בטוב באווירה נינוחה זו ששררה בתיבה ורצה להמשיך וליהנות מאותה אווירה של "מעין עולם הבא", ולכן לא רצה לצאת לעולם אכזר ומנוכר, בו האחד טורף את השני כדי לשרוד בעולם. באווירה מיוחדת זו חשו גם החיות בתיבה, שטבען השתנה לטובה בתיבה, ולכן לא הסכימו לצאת מן התיבה ולחזור ולהיות טורפות ומזיקות אחת לרעותה. עתה ברור מדוע היה צורך בציווי מאת ה' לצאת מן התיבה, גם לנח וגם לבעלי החיים.

רצונו של ה' הוא שהאדם והבהמה יפרו וירבו על הארץ ולמרות הקשיים הקיימים בעולם אחרי המבול, יהיה על כל הנבראים לבנות את העולם מחדש - "לתקן עולם במלכות שדי".
דבר זה משליך על דורנו אנו, שעבר מבול של תהפוכות וצרות שבו נמחה חלק גדול מעם ישראל, ומשפחות רבות נכחדו או איבדו את רוב בני המשפחה. על מי שזכה להינצל מן התופת הנוראה ועל צאצאיהם מוטלת החובה שהיא גם זכות גדולה - לבנות את עם ישראל בגשמיות על ידי הרחבת המשפחה, גידול פיזי של הבנים והבנות ושמירה על ההקמה הפיזית של מדינת ישראל על ידי הרחבת והישוב היהודי בארץ ישראל. עלינו "לצאת מן התיבה" הנוחה והחמימה ולבנות את עם ישראל בארץ ישראל, למרות הקשיים והמכשולים שבדרך. כל זאת, כמובן, ביציקת תוכן רוחני וערכי בחינוך ילדי ישראל והכשרת דורות העתיד של העם בארצו על פי תורת ישראל.


דוד דרומר


www.torah.in/he


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י דוד דרומר שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!