חיפוש מאמרים

11807 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
סיווג מוצרים מיובאים

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: פרסם עסק מקדש ריהוט לבתי כנסת ציוד לבתי כנסת

נושא המאמר: קהילות בארץ ובתפוצות
מאת: יצחק   שמור מאמר למועדפים

עדה, קהל מוגדר ומאורגן, במבנה פנימי אוטונומי. הקהילה, על מוסדותיה, אישיה ודרכי פעולתה, התקיימה בעם ישראל בכל התקופות, ובפרט מאז חורבן בית המקדש השני ופיזורו של העם ביבשות אסיה, אפריקה ואירופה. היא היתה נושא האוטונומיה היהודית ושימשה ביטוי למסורת הפוליטית של העם היהודי. לעיתים קיבל המונח משמעות דתית, שכן קהילות רבות זכו לתואר "קהילות קודש" (ק"ק).
בימי הביניים פעלו הקהילות השונות בתחומים שונים, ולמעשה היו בתפקידיהן פונקציה של מידת הסובלנות, שגילו השלטונות הזרים כלפי היהודים שישבו בארצותיהם. עיקר פעילותן היה חינוך, אספקת מזון, שיפוט, שחיטה כשרה, דאגה לבטחון הנפש ולבטחון הרכוש, עזרה הדדית, נישואין וקבורה. לשם כך הוקמו מוסדות שונים - קופות סעד, מוסדות חינוך, בתי כנסת, מקוואות, בתי חתונות, בתי קברות ועוד.
לאחר מלחמת העולם הראשונה, עת הוענקו ליהודים בחוזה ורסאי זכויות מיעוטים, פיתחו הקהילות חיים פוליטיים פנימיים וקיימו מגוון רחב של מוסדות כלכליים, חינוכיים ותרבותיים. בתקופת השואה כוננו הכובשים הנאצים מועצת יהודים - "יודנראט" - מטעמם בכל יישוב יהודי שנכנסו אליו. "יודנראטים" אלה עסקו כמעט באותם תחומים, שבהם עסקו הקהילות היהודיות קודם הכיבוש.
מאז מלחמת העולם השניה קיימות קהילות ישראל בכל התפוצות. הגדולות שבהן מצויות בארצות הברית, בקנדה ובאמריקה הלטינית. בארצות הברית מקיימות הקהילות בתי ספר עבריים ומנהלות פעולה תרבותית לאומית. אל קהילות הזרם השמרני מסונפים 800 בתי כנסת בקירוב, עשרות ישיבות, בתי מדרש תיאולוגיים ואגודת רבנים. הרבנים מסתגלים לתנאי החיים המודרניים ומפשרים בין האורתודוקסיה והרפורמה. בקנדה משולב המבנה הארגוני של הקהילה במסגרת הכוללת של הקונגרס היהודי. הקהילה דואגת לבתי הכנסת, כשרות, תלמוד תורה ולמעשי צדקה. באמריקה הלטינית קיימות קהילות בנוסחי ארצות ההגירה: בכמה מקומות היו תחילה רק קהילות ספרדיות, אך נוספו אליהן קהילות מהגרים ממזרח אירופה.
לרב, לגבאים, לפרנסי הקהל, לחזנים ולכלי קודש - חשיבות רבה לעיצוב חיי הקהילה בימינו ועליהם לעשות זאת בכלים מודרניים-קהילתיים, שימשכו קהל דתי וחילוני כאחד. זאת בעזרת שיעורים, טיולים, הרצאות, חוגים שמחות וכדו'.
רבי יצא מבית המרחץ. נתעטף בבגדים וישב ועסק בצורכיהם של הבריות. מזג לו עבדו כוס, ומתוך שעסק בצורכי הבריות לא נפנה לקבלו ממנו. נתנמנם העבד וישן לו.
הפך רבי פניו ואמר: "יפה אמר שלמה: מתוקה שנת העובד... והשבע לעשיר איננו מניח לו לישון (קהלת ה יא): כגון אנו, שעוסקים אנו בצורכיהם של בריות, אף לישון אין מניחים לנו".
אמר ר' אלעזר: "כל פרנס, שמנהיג את הציבור בנחת, זוכה ומנהיגם לעולם הבא".

www.mikdash.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י יצחק שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!