חיפוש מאמרים

12019 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
לחץ דם גבוה ( יתר לחץ דם ) Hypertension

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: פיברומיאלגיה כאבים די לכאב שיקום

נושא המאמר: פיברומיאלגיה
מאת: גבעון פלד - די לכאב   שמור מאמר למועדפים

במרכז ההוויה של הטיפול השיקומי האורטופדי מצויה ההבנה כי טווחי השרירים מהווים את הבסיס להפגת כאבים ולאיכות חיים טובה יותר.ראשית יש להבין את ראייתי הטיפולית בגישת השיקום האורטופדי.

כמטפל אני מרגיש מחוייב להעביר לכל מי שבא עימי במגע כי בכל מה שאני עושה אינני מבצע דבר למעט הכוונה של גופו ורוחו על מנת לממש את יכולתו הטבעית לרפא ולהיטיב עם עצמו.

אין בגופנו או ברוחנו שום כוונה להרע או "לעשות דווקא". אין להם כל כוונה לעשות לנו רע וכל פירוש של כאב בצורת "למה זה מגיע לי" או "מה עשיתי שזה קורה לי" או יותר גרוע "גופי בוגד בי" הוא הבסיס למעגל הכאב ומטרתי כמטפל לשבור מעגל זה, לחזק את רוחו של המטופל ולהכווין את גופו לרפא את עצמו. בראייתי אין כאב רע או טוב. קיים כאב הבא לאותת לנו שיש משהו הדורש את התייחסותנו לטיפול.

אמונתי המבוססת על מאות טיפולים היא כי הבסיס לחיים הוא התנועה. אנו נולדים עם טווחי שרירים רחבים ומלאים. אם נביט בתינוק נראה כי יש לו יכולות תנועה וטווחי תנועה מדהימים. בקלות ניתן לקחת את כף רגלו הקטנה ולהעביר אותה עבר לראשו וזאת ללא תחושת התנגדות או מאמץ בשריריו.

לאורך השנים כתוצאה מחבלות פיזיות, טראומות נפשיות, שימוש יתר , חוסר שימוש וצרות אחרות מתקצרים טווחי התנועה של שרירינו. אם נקפיד בכל יום לבצע תנועות מתיחה של כל שרירי גופינו ולטפל בטראומות הנפשיות לא נחווה כמעט כאבים. מאחר ואין דבר זה מעשי אנו חווים ירידה בטווחי התנועה של השרירים, בהיווצרות נקודות טריגר ובכאבים מקומיים ומוקרנים.

מטרת הטיפול השיקומי האורטופדי הוא הגדלת המודעות לתנועה ולטווחי השרירים מתוך ההבנה כי אלו אחראים למרבית כאבי גופינו.אז איך זה נעשה?

ראשית אנו בוחנים את הבעיה שלשמה התחיל הטיפול ואת העבר הגופני והנפשי.

לאחר מכן עורכים אבחון של מערך היציבה הכלל גופני כולל צורת עמידה, התנהלות יומיומית, סוג העבודה, מבחני שרירים ועוד.

לאחר שאבחנו את השרירים הדורשים התייחסות אנו מבצעים טיפול הכולל הסבר מפורט על השרירים המטופלים, על ההשפעה של ההתנהלות היומיומית על מצבם ועל איך ניתן לשפר את תנועתם בתרגול יומי, בשינוי הרגלים ובהעלאת המודעות.

באמצעות הטיפול מחזירים את טווחי התנועה לשרירים ולאט מלמדים מחדש את מוחנו העתיק האחראי על כיווצם, מתוך מטרת הגנה והישרדות, לאפשר את טווחי התנועה במוגדלים.

באיזה מהירות ומתי זה יקרה תלוי כמעט אך ורק במטופל, במרחב המוגן שלו ובהתמודדות שלו עם הטיפול והכאבים.ההקשר לפיברומיאלגיה.

פיברומיאלגיה מוגדרת אך יותר חשוב מורגשת כעייפות שרירים כרונית המלווה בכאבים קבועים ומשתנים בכל רחבי הגוף. כיום ניתן להצביע על קשר ישיר בין לחץ, ברמות ובהקשרים שונים לפיברומיאלגיה. המצב בו הגוף מוסט בצורה כה דרמאטית ממצב המוגדר כבריא מורגש כהחלשות טוטאלית של הגוף ואיבוד כמעט מלאה של יכולת השליטה עליו.

מאחר ושיטת הטיפול השיקומי האורטופדי עובדת על מערך שרירי הגוף היא נותנת מענה ישיר לבעיית השרירים המקוצרים שגורמים כאבים נוספים חלקם מקומיים ואחרים מוקרנים.

בטיפול שלאחר האבחון אנו מבצעים לחיצות על נקודות טריגר הגורמות באופן מיידי להגדלת טווחי התנועה של השרירים עליהם אנו עובדים. הגדלת טווחי התנועה לא מבשרת מיידית על הפחתת הכאב מאחר שאותו מוח עתיק שאחראי על הישרדותנו לא תמיד יאפשר שחרור כל כך מהיר במיוחד במצב של פיברומיאלגיה שהינו כאמור מצב די קיצוני לניסיון הגנה על ידי אותה מערכת. למרות זאת ולאחר התמדה בטיפולים ובמיוחד בהתנהלות ובעבודה עצמית המערכת לומדת ומאפשרת הגדלת טווחי תנועה והקלה על כאבי הגוף.

לסיכום.

בשיטת השיקום האורטופדי אנו מחזירים את שרירי הגוף לטווחי תנועה כמה שיותר מלאים ובכך מפחיתים כאבי שרירים, כאבים מוקרנים וכאבים אחרים.

החזרת יכולת התנועה הטבעית לגוף תאפשר לו להשתמש ביכולתו הטבעית לשפר ולרפא את עצמו.

במצב של פיברומיאלגיה אנו מבצעים מיפוי של כאבי הגוף, מפחיתים את הכאבים תוך שימת דגש של החזרת המטופל לשגרת חייו בצורה המהירה ביותר.


www.nopain.org.il/85825/%d7%a4%d7%99%d7%91%d7%a8%d7%95%d7%9e%d7%99%d7%90%d7%9c%d7%92%d7%99%d7%94


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י גבעון פלד - די לכאב שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!