חיפוש מאמרים

12032 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
שלישיית גשר הירקון.

    קישורי טקסט (לפרטים)
פרוק חברות מרצון
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: דמי חו"ל שכירות ינון

נושא המאמר: מיסוי הכנסות יחיד תושב ישראל מהשכרת מקרקעין בחו"ל
מאת: ינון צוברי, עו"ד   שמור מאמר למועדפים

ינון צוברי, עו"ד –Yinon@ytztaxlawyers.com


ככלל, כיום, לאחר תיקון 132 לפקודת מס הכנסה (נוסח חדש), התשכ"א – 1961 (להלן – הפקודה) הכנסתו של יחיד תושב ישראל חייבת במס הכנסה בישראל בין שהופקה או שנצמחה בישראל ובין שהופקה או שנצמחה מחוץ לישראל.

לעניין הכנסה מדמי שכירות, המתקבלת עבור השכרת נכס מקרקעין המצוי מחוץ לישראל, עומדת בפני נישום שהנו יחיד האפשרות לבחור בין שני מסלולי מיסוי:

(א) מיסוי כהכנסה פירותית "רגילה" בהתאם לשיעורי המס הקבועים בסעיף 121 לפקודה, שהנם, נכון לשנת המס 2010, לגבי יחיד שטרם מלאו לו 60 שנים, כדלקמן:
(1) על כל שקל חדש מ-147,000 השקלים החדשים הראשונים - 30%;
(2) על כל שקל חדש מ-147,001 שקלים חדשים עד 454,680 שקלים חדשים- 33%;
(3) על כל שקל חדש נוסף - 45%.

לגבי יחיד שמלאו לו 60 שנים יחולו שיעורים אלה:
(1) על כל שקל חדש מ-55,080 השקלים החדשים הראשונים - 10%;
(2) על כל שקל חדש מ-55,081 שקלים חדשים עד 97,920 שקלים חדשים - 14%;
(3) על כל שקל חדש מ-97,921 שקלים חדשים עד 147,000 שקלים חדשים - 23%;
(4) על כל שקל חדש מ-147,001 שקלים חדשים עד 211,000 שקלים חדשים - 30%.

(ב) מיסוי בהתאם להוראות סעיף 122א לפקודה, הקובע כי יחיד שהייתה לו בשנת המס הכנסה מדמי שכירות מהשכרת מקרקעין מחוץ לישראל רשאי לשלם עליה מס בשיעור של 15%, במקום המס שהוא חייב בו לפי סעיף 121. חסרונותיו של מסלול מיסוי זה הנם שיחיד שבחר לשלם מס לפיו אינו זכאי לנכות הוצאות שהוציא בייצור ההכנסה, למעט פחת, וכן אינו זכאי לקיזוזים, לזיכוים או לפטורים הקבועים בפקודה לעניין ההכנסה מדמי השכירות או המס החל עליה, לרבות זיכוי בגין מיסי חוץ ששילם על ההכנסה מחוץ ישראל. חשוב להדגיש כי במידה והכנסתו של היחיד מדמי השכירות כאמור הנה הכנסה מעסק לא יהא זכאי הוא ליהנות ממסלול מיסוי זה.

צמד נתונים נוסף אותו חשוב להביא בחשבון בבחירה בין שני מסלולי המיסוי האמורים הנם, שלאחר תיקון 103 לחוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב], תשנ"ה- 1995, מחד, הופטרו מגדר ההכנסות החייבות בתשלום דמי ביטוח לאומי הכנסות מדמי שכירות מחוץ לישראל שחלות עליהן הוראות סעיף 122א לפקודת מס הכנסה, ומאידך, נקבע כי מבוטח, בין שהוא עובד, עובד עצמאי או עובד ועובד עצמאי, שיש לו גם הכנסה מהמקורות המפורטים בסעיף 2 לפקודת מס הכנסה, למעט הכנסות שהופטרו מתשלום דמי ביטוח לאומי, אשר אינה הכנסה מעבודתו כעובד ואינה הכנסה מעבודתו כעובד עצמאי (להלן – הכנסה אחרת), ישלם דמי ביטוח לאומי גם בעד הכנסתו האחרת בשיעור 12%. נתון זה אלה הופך את הבחירה במסלול מיסוי ההכנסה מדמי שכירות, המתקבלת עבור השכרת נכס מקרקעין המצוי מחוץ לישראל, כהכנסה פירותית רגילה, לעתיר במס נוסף בשיעור 12% על פני מסלול המיסוי הקבוע בסעיף 122א לפקודה. הכפלת תקרת ההכנסה החייבת בדמי ביטוח לאומי ל- 76,830 ₪, שנכנסה תוקף החל מיום 1.8.09, רק מדגישה את חשיבותו של נתון זה בבחירה בין מסלולי המס.

תל אביב: רח´ אבן גבירול 44
טל´: 054-7769225, פקס: 03-6915020
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר לדוא"ל:
yinon@ytztaxlawyers.com

באתר האינטרנט שלי כבר ביקרתם?
www.ytztaxlawyers.com
www.ytztaxlawyers.com


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י ינון צוברי, עו"ד שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!