חיפוש מאמרים

11811 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
טאי צ'י – מערכת האימון המסורתית

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: הנדסת סביבה בית ספר להנדסאים

נושא המאמר: לשמור על הכדור עם לימודי הנדסת סביבה
מאת: מיכל   שמור מאמר למועדפים

לימודי הנדסת סביבה מהווים תת-תחום חדש יחסית של הנדסה אזרחית. בשנים האחרונות עולה נושא השמירה על איכות הסביבה לכותרות ולמודעות הציבורית. יותר ויותר אנשים מבינים את הנזק שחברת בני האדם עושה לכדור הארץ בזיהומו ובריקונו ממשאבים חיוניים. לכן, היה זה רק עניין של זמן עד שיתפתח תחום חדש, שיעסוק בהגנה על העולם שלנו במקביל להמשך תהליכי המודרניזציה שעובר המין האנושי. תחום זה הוא הנדסת סביבה.
העוסק בתחום הנדסת סביבה מביא לשימוש את כלי ההנדסה והמחקר המודרניים על מנת להגן ולשמור על כדור הארץ. בוגרי לימודי הנדסת סביבה ישתלבו במגוון רב של מקומות עבודה, הכוללים מכונים ציבוריים וממשלתיים, חברות פרטיות, עמותות להגנת הסביבה ועוד. תחום עיסוקם של בוגרי הנדסת סביבה יהיה במציאת דרכים לשמירה על כדור הארץ ואף שיפור איכות סביבתו, וזאת במקביל להמשך התפתחותו של המין האנושי בכלל התחומים. בוגר הנדסת סביבה יסייע בפיתוחם ובאימוצם של תקני איכות סביבה בארץ ובעולם, ויסייע למפעלים באימוץ תקנים בין-לאומיים בשיפורם של הליכי ייצור, הפחתת זיהום הנפלט מכלי רכב, הגנה על מקורות מים, טיפול בשפכים (תעשיתיים, עירוניים וחקלאים) ושיפור ושמירה על נופים.

לימודי הנדסת סביבה – על הלימודים
לימודי הנדסת סביבה הם לימודי הנדסה, ובסיומם מוענק לבוגרים תואר B.Sc, ולכן גם משך הלימודים הוא 4 שנים (8 סמסטרים בסה"כ). הלימודים מורכבים ממספר שלבים. השלב הראשון הוא הקניית רקע מדעי שישמש את הלומדים הנדסת סביבה בהמשך דרכם. הלימודים בשלב זה סובבים סביב מקצועות המדעים היסודיים – מתמטיקה, פיזיקה, כימיה, ביולוגיה ומדעי המחשב. זאת על מנת להקנות בסיס איתן שעליו יוכלו בוגרי לימודי הנדסת סביבה לפתח את רעיונותיהם, מחקריהם תכנוניהם ושילובם בסביבת העבודה שלהם.
לאחר סיום שלב המדעים, ממשיכים לימודי הנדסת סביבה לחלקם השני, שהוא לימוד מקצועות היסוד הבונים את מהנדס הסביבה. בין מקצועות אלו ניתן למצוא את מכניקת הזורמים, תורת החוזק, תהליכים בטיפול בשפכים ובפסולת, הנדסה כימית ואקולוגיה. בסיומו של השלב השני, ממשיכים הלומדים הנדסת סביבה בבחירת מסלולים המהווים את השלב השלישי בתוכנית הלימודים. קורסי הבחירה בלימודי הנדסת סביבה הם בעצם תחומי ההתמחות במקצוע זה. כל מסלול בלימודי הנדסת סביבה מתמקד בתחום אחד, ומכיל בתוכו מספר תתי-תחומים. לדוגמא, בוגר הנדסת סביבה אשר בחר במסלול טיפול במים ושפכים, יבצע במהלך לימודיו קורסים הקשורים לתחומי מים, מיחזור מים, טיפול בשפכים (מכל הסוגים: תעשייתי, עירוני וחקלאי). בסיום לימודי הנדסת סביבה ישתלב בתחומי מחקר בנושא הנ"ל, כמהנדס למפעל הפועל בתחום או אפילו כמהנדס בעייריה.

אז היכן לומדים הנדסת סביבה?
לימודי הנדסת סביבה הינם תת-תחום של הנדסה אזרחית ועל כן ניתן ללמוד הנדסת סביבה בכל האוניברסיטאות בארץ, וכן במכללות המציעות לימודי הנדסה אשר מאפשרות לימודי הנדסה אזרחית.
תנאי הקבלה ללימודי הנדסת סביבה משתנים ממוסד אחד למשנהו, אך בכולם קיימת חובת הבחינה הפיסכומטרית וכן בגרות מלאה עם 4 או 5 יחידות לימוד במתמטיקה. תנאי הקבלה גם מושפעים ממספר הנרשמים ללימודי הנדסת סביבה. אם בשנה מסויימת היו פחות פונים מאשר מקומות פנויים, אין מן הנמנע שמוסד הלימודים יוריד את תנאי הסף לקבלה ללימודים על מנת למלא את מכסת המקומות, ולהפך – אם היו פונים רבים, תנאי הסף לקבלה יעלו בהתאם.

לימודי הנדסת סביבה – מהנדס בתחום פורץ
לסיכום, הנדסת סביבה הינו תחום חדש יחסית שצובר תאוצה ברחבי העולם, ולא בכדי. לימודי הנדסת סביבה מתאימים לאנשים המעוניינים בתואר מהנדס, בעיסוק מעניין ובמקביל מעוניינים בשמירה על איכות הסביבה ושמירתו על הכדור עליו אנו חיים.

מאמר באדיבות בית ספר להנדסאים – שנקר הנדסאים מקודם ע"י אקטיביטק קידום אתרים


www.handesai.co.il/


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י מיכל שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!