חיפוש מאמרים

12345 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
צימרים אלטרנטיביים

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: יעקב ועשיו שינוי גישה עד אחיו כמים הפנים לפנים כן לב האדם לאדם

נושא המאמר: שינוי גישה
מאת: דוד דרומר   שמור מאמר למועדפים


פרשת "וישלח"

מתוך עלון "חוויית השבוע" של "החוויה היהודית"


פרשת "וישלח" עוסקת בהשלכות הקרע שנוצר ביחסים בין יעקב ועשו. לאחר שהות של 20 שנה בבית לבן, מחליט יעקב לחזור עם נשותיו וצאצאיו לבית אביו. לפתע הוא שומע שאחיו מגיע לקראתו עם ארבע מאות חיילים ,הוא אינו יודע אם פניו למלחמה או לשלום ולכן יעקב מכין את עצמו לכל אופציה: לתפילה, לדורון ולמלחמה - הוא מתפלל לה': "הצילני נא מיד אחי, מיד עשו", שולח דורון (מתנה) לעשו ומחלק את מחנהו ל-2, שמא יבחר עשו להילחם בו.
אך כאשר פוגש יעקב את עשו פנים אל פנים נאמר: "...וישתחו ארצה, שבע פעמים, עד גישתו עד אחיו" (בראשית ל"ג/ג').
לכאורה, נראה שהמלים "עד אחיו" בפסוק זה מיותרות, שהרי נאמר "עד גישתו" וברור הדבר, שכאשר נפגשו האחים הם ניגשו איש עד אחיו. בכפילות המלים קיים עומק רב ומוסר השכל כיצד עלינו לנהוג עם הזולת, שלמה המלך אומר: "כמים הפנים לפנים כן לב האדם לאדם" (משלי כ"ז/יט'). כאשר אתה בוחן את בבואתך במים, נשקפת אליך בדיוק אותה הדמות שאתה מפנה אל המים - אתה רואה את חזות פניך. אם אתה מפנה מבט מתוך רוגע פנימי ושלוה, תראה במים דמות עם מבט של רוגע ושלוה ואם תפנה מבט זועף, זו בדיוק הדמות שתראה במים. בנוסף לכך, כדי לראות את הדמות הנשקפת במים עליך להתכופף אליה, להשפיל מבטך. כך עליך לנהוג גם ביחסך אל הזולת - עליך לגשת אליו ולהראות פנים מאירות ובנוסף קצת להתכופף - אם ברצונך לפייס את הזולת, שדר זאת ואל תיגש אליו מתוך גאוה ובטחון עצמי מופרז, אלא עליך לוותר מעט, להשפיל מבט, כדי להגיע עד אליו.
את זאת אנו למדים מיעקב אבינו, הוא ידע שעשו אחיו שונא אותו ומגיע עם ארבע מאות חיילים, כנראה כדי להילחם בו ולא כדי שהללו יעזרו לו לחבק ולנשק אותו. יעקב החליט לגשת "עד אחיו", כלומר: החליט להתכופף ולהשתחוות לפניו שבע פעמים "עד גישתו עד אחיו". יעקב שינה את הגישה אל אחיו והפגין כלפיו יחס של כבוד ואמר בלבו: 'אני אשנה את הגישה ואתן לו כבוד עד שירגיש שאני אחיו וישנה גם הוא את גישתו אלי'.
כך גם בחיי היום יום, בפגישה עם אדם שיחסינו עמו מעורערים, עלינו לנסות לשנות את גישתו. זאת, ע"י שנברך אותו לשלום, נכבד אותו ונעניק לו יחס הפוך למצופה, כך שבסופו של דבר נצא שנינו נשכרים.


דוד דרומר
www.torah.in/he


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י דוד דרומר שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]