חיפוש מאמרים

11811 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
אגדה על מקור המילה "קוקטייל"

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: תפילין מצוות תפילן

נושא המאמר: הזהיר במצוות תפילין זוכה שמאריך ימיו ומובטח לו שהוא בן העולם הבא.
מאת: יצחק מצוות תפילן   שמור מאמר למועדפים

כל הזהיר במצות תפילין ונוהג בהם קדושה יתרה, שלא לדבר בהם דברי הבל ושיחת חולין, מאריך ימים, ומובטח לו שהוא בן העולם הבא, שנאמר ה' עליהם (שנושאין עליהם שם ה' בתפילין) יחיו, תפילין הוא לשון פלילה והוכחה (ולכן הלמ"ד דגושה, למלאות את חסרון השניה) כי התפילין הן עדות והוכחה לכך שהשכינה שורה עלינו, כמו שנאמר בכתוב וראו כל עמי הארץ כי שם ה' נקרא עליך וגו', ודרשו חז"ל זכרונם לברכה אלו הן תפילין שבראש, שיש בה "שי"ן" שהיא האות הראשונה בשם שדי, ולכן לא מכסים לגמרי תפילין של ראש עם הטלית.

מתי הוא זמן הנחת תפילין בבוקר

זמן הנחת תפילין בבוקר הוא, משיראה את חבירו הרגיל עמו קצת בריחוק ד' אמות ויכירנו. בראשונה מתעטף בטלית ולאחר מכן מניח את התפילין על ידו קודם ועל ראשו.ומדוע מקדימים מצוות התעטפות בטלית על פני הנחת תפילין,מכיוון שמצוות טלית תדירה מטפילין שהרי נוהגת גם בימי החול וגם בימי שבת וחג לעומת התפילין שלא נוהגים להניח תפילין בשבת ובחג, ועל כן מכיוון שצריכים להקדים את המצוות התדירות כמו שלמדנו תדיר ואינו תדיר, תדיר קודם,לכן מטעתף קודם בטלית ולאחר מכן יניח את התפילין. ואם פגע תחילה בתפילין, אף על פי שהן עדיין בתוך הכיס שלהם, צריך להניחן תחלה, ולאחר מכן יתעטף בטלית, משום שאין מעבירין על המצוות, דכתיב ושמרתם את המצוות, קרי ביה את המצוות, מצווה הבאה לידך אל תחמיצנה.

מקום הנחת התפילין

יניחה במקום שהבשר הוא גבוה, שנאמר ושמתם את דברי אלה על לבבכם שתהא שימה כנגד הלב. ולכן יניחה במקוםם הבשר ויטה אותה מעט, לצד הגוף לכיוון הלב וכשיכוף את הזרוע למטה, תהיה כנגד לבו. ומה שכתבו בתפילין של ראש בין עיניך קבלו רבותינו זכרונם לברכה שאין זה בין עיניך ממש, אלא כנגד בין עיניך, ומקום הנחתה יהיה ממקום שהשערות מתחילין לצמוח, ונמשך מקומה למעלה עד סוף המקום שמוחו של תינוק רופס, דהיינו שקצה התיתורא שלמטה, לא יניח למטה ממקום התחלת צמיחת השערות, וקצה המעברתא, לא יניח למעלה ממקום שמוחו של תינוק רופס. וצריך ליזהר מאד שתהא מונחת במקום הנכון מעל העינים וביניהם. ואם יניח אפילו קצת על מקום המצח במקום שאין השערות גדלות, או אפילו הניח במקום שיער אלא שהוא מן הצד ולא כנגד בין העינים, לא יצא ידי חובתו ובירך ברכה לבטלה. והקשר יהא מונח כנגדו מאחורי ראשו למעלה בגובה העורף שהוא סוף הגלגולת במקום שיער, ותפילין של ראש צריכים להיות מהודקים לראשו כראוי, וכאשר הבית עם המעברתא רחבים קשה שהתפילין יהיו מהודקים כראוי, וצריכין ליזהר בזה מאד.

www.tfilin.org


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י יצחק מצוות תפילן שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!