חיפוש מאמרים

11826 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
פרשת כי-תשא - "וְעָשִׂיתָ כִּיּוֹר נְחשֶׁת וגו'

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: חסד ואמת אלוקים ואדם שכל טוב מעשים טובים

נושא המאמר: שכחת התורה והמצוות
מאת: דר' אברהם גוטליב   שמור מאמר למועדפים


משלי שלמה: עלון "חוויית השבוע"

"בני, תורתי אל תשכח ומצוותי יצור לבך. כי אורך ימים ושנות חיים ושלום יוסיפו לך. חסד ואמת אל יעזבוך, קשרם על גרגרותיך, כתבם על לבך. ומצא חן ושכל טוב בעיני אלוקים ואדם" (משלי ג'/א'-ד').

המורה החכם קורא לתלמידו יקירו, שישמור ויקיים את התורה ומצוותיה. התורה - כביטוי לאווירה נינוחה הקיימת באורח חיים לאור התורה והמצוות כביטוי מעשי, מוחשי, בחיי היומיום. הוא פונה בביטוי "בני" - תלמידי, יקירי, " תורתי אל תשכח" - את תורתי, שהיא תורת חיים לדרכי הנהגה נאותים, זכור ואל תשכח "ומצוותי יצור לבך" - את מצוותי תנצור (תשמור) בלב שהוא מקור הרגש, כדי לקיימם באופן מעשי כראוי.
השכר הטוב על קיום התורה ומצוותיה עלי אדמות: "כי אורך ימים ושנות חיים ושלום יוסיפו לך" - אריכות ימים איכותית בשנים, של בריאות, שלווה, רוגע וחיים טובים. "חיים ושלום" - גם חיים וגם שלום - שקט ושלוה יוסיפו לך מן השמים. כאשר מנהלים את החיים מתוך חכמה אין בזבוב זמן על דברים שליליים, יש ניצול נכון של הזמן וכל יום הוא ארוך יותר לצורך קיום דברים חיוביים המוסיפים "שנות חיים ושלום".
"חסד ואמת אל יעזבך" - מעשים טובים מתוך יושר ואמינות ימשיכו להיעשות על ידך. ה"אמת" מבטאת את קיום החובה, שורת הדין ואילו ה"חסד" מבטא את העשיה מעבר להיגיון הפשוט ולחובה, לפנים משורת הדין. המושג "חסד ואמת" מבטא עשיית מעשה שיש בו את שני ההיבטים: קיום חובה אך ללא צפייה לקבלת גמול על כך. מצד אחד - אל תפסיק לעשות מעשי חסד ואמת ומנגד - אם תשמור את התורה והמצוות, ה' יעשה עמך חסד ואמת, שלא יעזבו אותך.
החכם נותן לכך הסבר במשל: "קשרם על גרגרותיך, כתבם על לבך" - תקשור כביכול את החסד והאמת בשרשרת כמו קמיע המונח על צווארך. דהיינו: כתוב אותו כביכול על לוחית - דיסקית, התלויה כנגד לבך, מקור הרגש, כדי שתזכור אותו תמיד. כמו שה' זוכר את החסדים שבני-אדם עושים, כך עלינו לזכור את החסדים שעושים עמנו. מידת "הכרת הטוב" היא אחת המידות החשובות ביותר בחיי האדם.
עצה טובה היא לכל אחד, להפנים את המושג החשוב -חסד ואמת - כיסוד הנהגה ערכי ולהקדיש מחשבה ורגש בקיומם, ולהשתדל ליישמם תמיד כראוי ועל ידי כך יתקיים: "ומצא חן ושכל טוב בעיני אלוקים ואדם". אם תשמור על מידות בסיסיות נעלות וערכיות אלה, תמצא חן - תהיה אליך חיבה רגשית של הערכה והערצה. "וכל טוב" - תבונה עילאית כתוצר של חשיבה נבונה, בעיני אלוקים ובעיני הבריות.
מצוות התורה ביישום מעשי, נועדו לתת מהות איכותית לחיי האדם, בעשיית מעשים טובים ובכך - מתן נחת לה' בורא עולם ומנהיגו ולבריות אשר חיים בו.


ד"ר אברהם גוטליב


www.torah.in/he


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י דר' אברהם גוטליב שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!